עבור לתוכן
 • eSports

  8 מחשבות בדרך לשלב הנוקאאוטס Worlds 2019

  שלב הבתים הגיע לסיומו ואיגדנו 8 מחשבות בדרך לשלב הנוקאאוטס.

  חג הסוכות נגמר ואיתו גם שלב הבתים ואין זמן טוב יותר להסתכל אחורה על האכזבות, ההצלחות וההפתעות שפגשנו במטא ובתוצאות של השלב האתגרי ביותר של אליפות העולם 2019.

   

  1. נקמת הקוריאנים

  אחרי האכזבה של שנה שעברה כולנו ידענו שזה רק עניין של זמן עד שיחזרו הקבוצות מהזירה הקוריאנית כדי לקחת את מה שהיה תמיד שלהם, רק שרובנו לא חשבנו שזה יהיה כזה מהר. SKT וFaker הוכיחו שהם כוח בלתי ניתן לעצירה שאסור להתעסק איתו, ואם הם ישמרו על המומנטום בשלב הנוקקאוטס (שכבר ידענו שאי אפשר להתעסק איתם בכל הקשור לטוב מ-5) הם ישמרו טוב מאוד על המעמד של הפייבוריטים לקחת את הגביע. Griffin, שכבר שלוש עונות ברצף הצליחו לשמור על עצמם בראש הטבלה ועדיין לא הצליחו לנצח BO5 יצטרכו להגיע קצת יותר רחוק ממקום ראשון בבית שלהם כדי להוכיח את מה שהם לא הצליחו להוכיח עד עכשיו. וכמובן Damwon, התקווה הצעירה של הLCK, הם הצליחו לעלות רק בתחילת השנה וכבר גרפו תוצאות יפות בשתי העונות היחידות שבהם הם שיחקו, לעלות לאליפות העולם ולהשיג מקום ראשון בבית עם Team Liquid ועם אלופי העולם משנה שעברה Invictus Gaming. סה"כ עם תוצאה קולקטיבית בשלב הבתים של 16-3, הנקמה הקוריאנית הגיעה מהר יותר ממה שציפינו והקבוצות האחרות יצטרכו לעבוד מאוד קשה כדי לעבור אותם.

   

  2. שנה חלשה לLPL

  קשה להתעלם מהעובדה שהLPL בשנה שעברה חיזקו את מעמדם בשנה שעברה כהליגה הכי טובה בעולם, טייטל שבמלחמה עליו תמיד הקוריאנים ניצחו. אבל אחרי שלב בתים כזה מאכזב, לא הייתי מופתע אם הם יאכזבו גם בשלב הנוקאאוטס. נתחיל מFPX, שלדעת רבים קיבלו בית חינמי שבו היו אמורים לקחת את המקום הראשון, התקשו קצת יותר ממה שהתוצאה הסופית משקפת, בתור קבוצה שהגיעה כפייבוריטית לגביע, אני אצטרך לראות ממנה הרבה יותר לפני שאני אצטרף להייפ. עכשיו נדבר על RNG, שחוץ מלהביא את LangX, הטופ ליינר האגדי של הLPL נראה שלא שינו הרבה במהלך ה-7 שנים האחרונות, נראה שהם כל הזמן מצפים שאם הם יתנו כל כך הרבה משאבים לUzi אז יהיה נס והם ינצחו (מה שעבד לא מעט פעמים) ורק התחזקה העובדה שלא משנה כמה הליינרים שלהם יהיו טובים, נראה שעד שלא יהיו להם אסטרטגיות שונות בשרוול, הריצה של RNG הולכת להיות מאכזבת כל שנה. Invictus Gaming הוכיחו פעם שנייה שאחרי ריצה מאכזבת בLPL כן אפשר להצליח באליפות העולם, ואמנם הריצה שלהם לא הייתה עד עכשיו כזו משכנעת, זכינו לראות את TheShy וRookie האמיתיים בשבוע השני, ובמידה והם ימשיכו ככה סביר מאוד שנוכל לראות אותם שוב בגמר מתחרים על הגביע. במבחן התוצאה רק שתי קבוצות יצאו משלב הבתים וRNG לא הצליחו להתחמק מבית המוות שאליו הם הוקרבו ויחסית לליגה שהתחרתה על המקום כטובה בעולם התוצאה ללא כל ספק מאכזבת.

   

  3. גביע אירופאי?

  אני אצטרך לראות כמה משחקים לפני שאוכל לענות על השאלה הזו ברצינות, כמובן שאי אפשר להתעלם מההישג המרשים שלראשונה באליפות העולם יש 3 קבוצות אירופאיות בשלב הנוקקאוטס אבל כשכולם יצאו מקום שני נראה שעלול להיות רף שיהיה קשה לעבור. G2, אלופי הMSI הגיעו כתקווה האירופית לצאת משלב הבתים במקום הראשון ולהניף את הגביע, כמה שאני חושב שהתקווה הזו עדיין חייה ונושמת, קשה להתעלם מהמשחקים הגרועים שהיו לG2 בשבוע השני של שלב הבתים ולאור העובדה שכנראה הם יצטרכו לעבור לפחות 2 קבוצות קוריאניות כדי להגיע לגמר, הם יצטרכו לעבוד הרבה יותר קשה. בקשר לFnatic נראה שהם הוכיחו יפה מאוד שהם לא היו תקועים בבית המוות אלא היו תקועים איתם, הם העיפו את RNG (שמעולם לא עפו לפני שלב הנוקאאוטס) ושריינו לעצמם מקום ברבע הגמר מול FPX מקרטעת, אני מאמין שהדרך שלהם בהמשך הטורניר עוד אפשרית ואולי נראה הפתעה פחות צפוייה בגמר. Splyce השתבצו בבית עם FPX ולאחר השבוע הראשון העניינים נראו לא בטוחים שם כל כך אך בשבוע השני הם הוכיחו שהם יכולים להתגבר על הבעיות שהיו להם בעיקר באמצע המשחק ואפילו הובילו את FPX לשובר שוויון על המקום הראשון. הקבוצות האירופיות עשו בהחלט ריצה יפה בינתיים בשלב הבתים אך השלב האמיתי עוד לפנינו, כדי שאחת מהם תרים את הגביע הן צריכות להתגבר על הרבה טעויות שהתרחשו בשלב הבתים לפני שיהיה אפשר להתלהב מגביע אירופי (חוץ מSplyce שיהיו נגד SKT ברבע הגמר ולא סביר שהם יקחו את זה).

   

  4. האמריקאים מאכזבים יותר מבדרך כלל

  הLCS הצליחו לעשות משהו שהם לא הצליחו לעשות מאז 2015, להפיל את כל הקבוצות שלהן עוד בשלב הבתים. אי אפשר להתעלם שהאצבע המאשימה הגדולה ביותר מופנית כלפי Team Liquid, עוד בתחילת השנה הקבוצה הזו סווגה כאחת עם הסיכוי הגבוה ביותר להצלחה בינלאומית עם 2 שחקנים קוריאנים, מיד ליינר אירופאי ו2 השחקנים האמריקאים עם הכי הרבה גביעים בליגה אבל בשבוע 2 הם פשוט לא הצליחו להיות הקבוצה היותר טובה (אחרי הצגה כמעט מרשימה בשבוע הראשון) וסיימו את דרכם בשלב הבתים. כמו כל אליפות, העיניים תמיד נשואות לCloud 9, שלא משנה באיזה בית שמים אותם, הם תמיד מצליחים לצאת החוצה, טוב... זה לא הפעם. פרט למספר הופעות אינדיבידואליות טובות של השחקנים שם הם לא הצליחו לנצח מעבר לקבוצה הגרועה ביותר בבית וגם הם סיימו את הטורניר בתוצאה מאכזבת. באשר לClutch Gaming, הם לפחות ניסו.

   

  5. להתראות לLMS

  לאנשים הפחות מעודכנים, הLMS זו הליגה שמאחדת את האיזורים טאיוואן, הונג קונג ומקאו, אותה הליגה שהביאה את TPA לקחת את האליפות העולם ב2012 ונתנה לאזור מאז את הטייטל של "אזור ראשי", רק שנראה שמאז הם בירידה משמעותית. מאז 2012 נראה שהאיזור הזה היה פחות או יותר הFlash Wolves וכל השאר, שכן בכמה שנים האחרונות הליגה לא הצליחה להשיג הישג משמעותי עם אף אחת מקבוצותיה. בשנה שעברה הם סיימו את שלב הבתים עם רקורד של 3-15 כשהקבוצה מהמקום הראשון אצלם (Flash Wolves) סיימה עם רקורד של 3-3 והשתיים האחרות סיימו עם 0-6. נשמע לכם מוכר? גם השנה הקבוצה במקום הראשון (JTeam) סיימה עם רקורד של 3-3, והשאר? 0-6. בדיוק לפני תחילת האליפות יצאה ההכרזה לפירוקה של הליגה והיא תתמזג יחד עם ליגת הLST שממוקמת בצפון מזרח אסיה ואולי באמת הגיע הזמן אחרי דעיכה כה משמעותית לרדת דרגה.

   

  48924494552_6be9b9ff99_k-compressor.jpg

  (Fnatic נגד SKT, צילום: lolesports)

   

  6. Faker כבר לא מה שהוא היה פעם

  כל קשר בין הפייקר שאנחנו רואים היום לאותו אחד של פעם נראה כרגע מקרי בהחלט, בעוד שהפייקר הישן התמקד בלנצח לגמרי את הליין ולהיות עם קבוצה שלמה שמכניסה לו משאבים ומשחקת רק סביבו, הפייקר החדש יודע איך לנצח את הליין ולדאוג שגם שאר הליינים ישחקו איתו גם ללא כמות המשאבים הגבוהה כמו שהייתה פעם. אז תגידו מה שאתם רוצים, הפייקר החדש נראה הרבה יותר מפחיד ועם ההרכב החדש של SKT לא נראה כאילו דבר יכול לעצור אותם בדרך לגביע.

   

  7. Mages בבוט ליין? לא תודה

  טרנד שהתחיל עוד בשנה שעברה כשהוציאו נרפים שנויים במחלוקת לADC אבל גדל עוד יותר אחרי המעבר של Perkz לבוט ליין וההופעה המשכנעת מאוד שלו בMSI הוכיח בינתיים שאולי עדיף להתרכז בבחירות "המסורתיות" בכל המדובר בבוט ליין. עם Mages שם כרגע עם רקורד של 1-13 כשהבחירות המובילות הן בעיקר Syndra וHeimerdinger כדאי שהרבה מאוד קבוצות יחשבו אם אחרי רקורד כזה זה סיכון ששווה לקחת. כל הנתונים האלה אפילו לא כוללים את האסטרטגיות החלופיות כמו Sona-Tahm Kench שראינו את Cloud9 מנסים ואת Garen-Yuumi שהרבה קבוצות ניסו ונכשלו. אפילו פנאטיק כבר הבינו בשבוע השני שאולי כדאי להיצמד לבחירות רגילות יותר והם הצליחו לגרוף רקורד של 3-0 איתן. בינתיים הבחירות הלא מסורתיות הן כישלון חרוץ ואני אצטרך יותר מניצחון אחד בנוקאאוטס בשביל להאמין שוב שזה דבר.

   

  8. מחשבות אחרונות

  אין ספק שאליפות העולם השנה תהייה מאוד מעניינת, השנה יש הרבה מאוד סיפורים שונים שיכולים להתממש כפי שכבר ציינתי למעלה וכרגע ובהתחשב במטא הנוכחית, אני מאמין שהמנצח לא יהיה ברור עד שהוא יניף את הגביע. זה נכון שSKT נראים חזקים אבל זה לא הפריע לפנאטיק לנצח אותם. זה נכון שגריפין ניצחו את G2 וסיימו מקום ראשון בבית שלהם אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שברגעי הלחץ הם תמיד נפלו. הגענו למצב שכל קבוצה בשלב הזה נושאת מאחוריה סיפור מיוחד והוכחה למה להם מגיע להרים את הגביע, והמעקב אחרי הסיפורים האלה יחד עם המשחקים יעשו אפילו את המשחק של SKT נגד Splyce למיוחד מאוד. לכן אני מאמין שגם אם אנחנו רוצים שקבוצה תנצח על פני אחרת, האליפות השנה תהייה מיוחדת לא משנה מי ירים את הגביע.

  נערך על ידי

  • וואו 1
  MitMan

  תחביבים: משחקי MOBA וeSports
  המוטו שלי לחיים: אם החיים נותנים לך לימונים, אתה שיכור.

  הודעה פרטית כתבות שכתבתי  התחבר או הרשם על מנת להגיב.

  עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

  צור חשבון

  צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

  רישום חשבון חדש

  התחבר

  משתמש קיים? התחבר.

  התחבר עכשיו
×
×
 • צור חדש...