עבור לתוכן
 • סרטים וסדרות

  הביקורת- סרטי "בחזרה לעתיד"

  ביקורת לסדרת הסרטים בין המוכרות בעולם

  סרט הראשון בסדרת הסרטים "Back to the Future" יצא בתאריך ה־ 3.7.1985 (לפני 37 שנים), הסרט הראשון של "Back to the Future" נשאר בין הסרטים המומלצים והנצפים שיש. בסרט מסופר על נער בן 17 בשם "Marty McFly" והמדען המטורף "Doc" ביחד הם יוצאים למסעות בזמן.

  הסרט הראשון "Marty McFly" חוזר 30 שנה אחורה ופוגש את הוריו העתידיים. הסרט הראשון אמנם ישן מאוד, אבל העריכה שלו לאותם זמנים היית היחסית טובה, הסרט מאוד מושקע והשמע יחסית מדהים. בסרט השני " 2-Back to the Future" לעומת הראשון הם נוסעים לעתיד, לשנת 2015. אמנם איך שחשבו ששנת 2015 תראה, מאוד לא רוולנטי לצורה שבה אנחנו צופים בסרט בשנת 2022. אבל נחמד לראות איך הבמאיים חשבו באותם שנים על איך שהעתיד יראה, ואיך שהם יצרו עולם עתידני בזכות דמיונתם האישי והפורה. בסרט השלישי והאחרון בסדרת הסרטים, הנער "Marty McFly" נוסע לבקר בשנת 1885 ופוגש את "Doc". בין היתר "Marty McFly" פוגש גם את קרובי משפחתו הרחוקים. סדרת הסרטים התחילה בעריכה ואפקטים מאוד בנינוניים גם יחסית לאותה תקופה וכמובן איכות נוראית יחסית לשנתינו. אבל אפשר לראות שבכל סרט חדש יש השתפרות של העריכה ושל הכתיבה. למשל אפשר לראות איך שעשו בסרט השני סקייטבורד מעופף או מסך הולוגרמה, שכמו שאנחנו חיים כיום, אין. אבל המחשבה ,הדמיון וכמובן הביצוע, מדהים.
  image.png.a6843fbd67a5ec52a81bfe343142f15a.png
  כמה עובדות מעניינות שלא ידעתם על סדרת סרטי "בחזרה לעתיד
  - בתחילת הדרך לביצוע הסרט הייתה מכונת הזמן בצורת מקרר. במחשבה נוספת היא הייתה מתקן לשטיפת מכוניות, ולבסוף מכונית. רעיון המקרר נזנח מאחר שהבמאי "Robert Lee Zemeckis" חשש שילדים שיצפו בסרט יחקו אותו וינסו לנעול את עצמם במקררים. - בשנתיים שבהן יוצרה המכונית (1983–1981) הורכבו 9,000 מכוניות מבית "De Lorean Motor Company", כ־6,500 מהן עוד נוסעות כיום. יוצרי הסרט החליטו להשתמש במכונית ה־"De Lorean Motor" בזכות המראה שלה, מכיוון שהם רצו מכונית שתראה כמו צלחת מעופפת. - עלות ההפקה הכוללת של הסרט הראשון הייתה בסך הכל 19 מיליון דולר. - בתסריט המקורי היה "Marty McFly" בחור מתוסכל שתכנן להתאבד. אבל מסיבות שיקוליות של ההפקה הוחלט לא לשים אתדמותו במצב זה מכיוון שלא רוצים שצופי הסרט ילמדו ממנו על דיכאון ויקחו ואותו בתור "דמות השראה רעה".

  AxlRose1

  תחביבים: Guitar
  המוטו שלי לחיים: תמשיכו לנשום

  הודעה פרטית כתבות שכתבתי

  עדיין לא נוספו תגובות.  התחבר או הרשם על מנת להגיב.

  עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

  צור חשבון

  צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

  רישום חשבון חדש

  התחבר

  משתמש קיים? התחבר.

  התחבר עכשיו
×
×
 • צור חדש...