עבור לתוכן
 • ביקורות

  Hyper Scape - משחק הבאטל רויאל מלא הפוטנציאל אבל ריק מנשמה

  ביקורת מלאה על המשחק Hyper Scape. כל מה שצריך לדעת והאם שווה לכם לשחק? 

  המשחק Hyper Scape הוא משחק באטל רויאל מבית Ubisoft. משחק הבאטל רויאל הראשון שלהם, אפשר לראות שיוביסופט מנסה להביא לשחקנים את מה שהם רוצים, פשוט בצורה מחפפת. כתבה זאת תעסוק בביקורת על המשחק, תכסה את כל מה שצריך לדעת עליו, ועוד. אז, בואו נתחיל! 
   

  התזוזה במשחק הייפר סקייפ היא מאוד זורמת קלה לשליטה ונעימה, אבל הם שכחו שזה בעיקרו משחק באטל רויאל ולא משחק פארקור. מעבר לתזוזה, מה שמאוד חשוב, וכנראה אפילו יותר מתזוזה, אלו הם הנשקים. התזוזה גורמת לנשקים במשחק להיות מגושמים, לחלקם חסרי משמעות, ולגרום לקרבות להיות הרבה יותר ארוכים, בגלל שאתה צריך לכוון על אויב שמקפצץ מצד לצד במהירות. לעומת משחקים אחרים (פורטנייט, אייפקס וכו') הקרבות הארוכים בעיקר מייאשים, בדומה לחתול ועכבר, כל פעם מישהו מתחבא, מחייה את עצמו, יורה קצת וחוזר להסתתר. המשחק פחות מהיר כתוצאה מכך, והמשחק חוזר על עצמו. 

  מה שהפך את המשחק בגלל היותו באטל רויאל, למשחק מגושם, שבשביל לפגוע את היריות שלך אתה צריך לרסס עם מיניגן שמוריד 3 חיים כשלכולם יש 200.

   

  image.png

   

  כמות החיים במשחק גם הפכה לבעיה, בזמן שכולם עם 200 חיים, הרבה מאוד מהנשקים הופכים ללא שימושיים בגלל ה- Damage (דמאג') הקטן שהם עושים לעומת החיים של השחקן, המהירות שניתן לירות מחדש, וכמות הכדורים במחסנית.

  לדוגמה, ה-Ripper הוא נשק שעושה 11 דמאג' (להזכירכם, לשחקן יש 200 חיים) בטווח של 50 מטר. יש לו מהירות מעולה וכמות כדורים יחסית קטנה, על מנת להפוך את הנשק למאוזן. מכל נשקי ה-Assault Rifle הוא היחיד שיכול לשמש לירי ממקומות רחוקים חוץ מסנייפר, אבל בגלל התנועה המרובה של המשחק, הסנייפר כמעט ולא יעיל. 

   יוביסופט עשו משחק שעיקרו בקרבות מטווח קצר עם הרבה תנועה אבל שחקני הבאטל רויאל שרגילים לכל הטווחים האפשריים לא מנצלים את כל כלי הנשק.

  למשחק יש את המקוריות שלו, שהיא מדהימה להפליא. השחקן מתחיל בתוך חללית קטנה, השחקן מנווט עצמו למקום הנחיתה והתא מתפורר ברגע שהוא מגיע לגובה מסוים. אהבתי את הרעיון שאין אוטובוס או מטוס שלוקח את השחקן מעל איזור הקפיצה, אבל לא אהבתי את זה שהשליטה בחללית מוגבלת למהירות בלבד ואין אפשרות לנווט ימינה או שמאלה ולהחליט איפה היא תנחת, לעומת Warzone שהשחקן יכול לשלוט בקצב הצניחה ובכיוונים ולצנוח למקום עם יותר ציוד. 

   למשחק יש עוד משהו מקורי, שזה "Hack". הפריצות האלו הן משהו שנמצא במפה, פריטים במשחק, הן יכולות לתת לשחקן יכולות מיוחדות כמו להעלם לזמן מסוים, להעלות לעצמו חיים, להיות במשך 30 שניות בכדור מקפצץ ועוד. גאוני! אבל, בגלל הכמות המוגזמת של ה"Hacks" שנמצאות במפה, קשה כשחקן מתחיל לבחור איזה "Hack" אתה רוצה לקחת, ומה יעזור לך יותר. למשחק יש גם כמו בפורטניט אופציה לשדרוג הנשק שלך, אבל לא לעומת פורטניט. בהייפר סקייפ אתה צריך למצוא עוד העתק של הנשק (לא משנה באיזו רמה הוא) ולשלב אותו עם הנשק שיש לך. זאת אומרת שאם יש לשחקן SMG והוארוצה לשדרג אותו הוא צריך למצוא עוד SMG. כל רמה מביאה לך תוספות לנשק כמו:  מחסנית גדולה יותר, דאמג טוב יותר מטווח מסוים, ועוד. 


  image.png

   

  המשחק כן מעניק תחושת סיפוק, כמו כל באטל רויאל, עם הריגות משובחות, נשקים טובים מדי פעם, ועוד הרבה סיבות שיעזרו לכם להישאר במשחק. שיחקתי כ־15 משחקים, בסופם של המשחקים אמרתי לעצמי שאני באמת לא חושב שזה המשחק בשבילי, אבל נראה שבזמן המשחק המחשבות פשוט נעלמו. המשחק גם גורם תחושת אי הבנה, עם המפה המוזרה שלו, שבנויה רק מעיר אחת, שנסגרת לאט לאט לפי רחובות, משהו שלא נעשה בעבר בבאטל רויאל, ומה שהופך את הזון ללא מפחיד. כמעט אי אפשר למות ממנו בגלל כל האזהרות ששמים לך על המסך בתחילת זון חדש, וכל אזור שהוא בטוח לשהייה נמצא רחוב ממך, בגלל שהזון נסגר רחוב אחרי רחוב. אי אפשר להבין מהמפה מה נסגר ומה לא, אבל זה לא משנה כי הזון נראה כמו החלק הכי פחות חשוב במשחק, אין עיגול סגול גדול או שרשרת גז שמזכירה לך לברוח. רק רחובות שחורים, ש"נסגרו". לדעתי, משחק באטל רויאל שהזון שלו לא מאיים מרגיש מאוד מאכזב. בנוסף לכך, במהלך המשחק תוכלו להשתתף באירוע מיוחד שיתן לכם שינוי כלשהו, זה יכול להיות כמה דקות שיש אין-סוף כדורים, זה יכול להיות אירוע שהגרביטציה מאוד נמוכה, וזה יכול להיות אירוע שאתם יכולים להיות מהירים מאוד. יש הרבה אירועים שונים שיכולים לבחור במשחק, אבל כל פעם תוכלו לבחור אחד מתוך שלושה רנדומליים.  


  image.png

   

  ניקח לדוגמה את Fortnite, משחק באטל רויאל שלוקח את הנשקים שלו כמו הייפר סקייפ כ"לא עיקרי" בזמן שהוא ממקם את השחקנים שלו ביחודייות שלו. במקרה של Fortnite אלו הבניות שניתן לבנות ואיך שזה משפיע על מהלך המשחק. ל-Fortnite היה את אותו רעיון כמו הייפר סקייפ, משחק שהוא לא רק באטל רויאל. אבל Fortnite העניקו נשמה למשחק, הם נתנו לכל סקין שיצא,

  כל שינוי קטן במפה, משמעות ענקית. מה שהשאיר את השחקנים במשחק בשביל לראות אותו מתקדם ומתפתח, בזמן שהסיפור זורם איתו, ושינויים במפה נוצרים בכל כמות זמן מסוימת. Fortnite הצליחו עם הבאטל רויאל שהוא לא רק באטל רויאל, לא בגלל הפוטנציאל שראו במשחק, בגלל הנשמה שנתנו לו.

  לעומת Fortnite ניקח את Warzone, הבאטל רויאל הבסיסי, עם עבודה מעולה על הנשקים, הרכבים, והדברים שיש למשחק להציע, בזמן ש-Warzone לא יוצא מגדר הבאטל רויאל. הוא לא משנה דברים במפה ולא נותן לסקינים נשמה, אבל הוא מעניק את חווית הבאטל רויאל האולטימטיבית.

  אם הייפר סקייפ היה מתרכז בלא לצאת מאזור הבאטל רויאל הוא אולי היה באטל רויאל טוב. וממה שלמדנו משני המשחקים האלו, זה שאו שהמשחק הולך בכל הכוח נגד היותו באטל רויאל רגיל (בלי האנשה כלשהי) או שהוא הולך בכל הכוח להיות הבאטל רויאל הכי טוב.


  שיט למחוק.jpg

   

  לדעתי, המשחק טעון שיפור. הוא עוסק יותר מידי בתנועה ופחות מידי בנשקים. יש  הרבה מאוד דברים לשנות, והרבה תוכן להוסיף (עוד AR). זה יהיה תהליך ארוך, אבל במידה והמשחק מתקן את הנקודות הבעייתיות ואולי מוריד כמה מה־"Hacks" שניתן למצוא במפה, Hyper Scape יזכה בקהל מעריצים נאמן.

   

  הציון שלנו למשחק: 6.0

  x5a71ede9ec529_2131228329.pngx5a71ede9ec529_2131228329.pngx5a71ede9ec529_2131228329.pngx5a71ede9ec529_2131228329.pngx5a71ede0ad2d6_2131228229.pngx5a71ede0ad2d6_2131228229.pngx5a71ede0ad2d6_2131228229.pngx5a71ede0ad2d6_2131228229.pngx5a71ede0ad2d6_2131228229.pngx5a71ede0ad2d6_2131228229.png

  בעיקר בגלל העבודה המגושמת על הנשקים ועוד מקומות שדורשים שיפור. 

  Liel442

  תחביבים: אין.. זאת הסיבה שאני בצוות
  המוטו שלי לחיים: אל תלמדו מ"מוטו" של אנשים אחרים חוץ מעצמכם

  הודעה פרטית כתבות שכתבתי

  עדיין לא נוספו תגובות.  התחבר או הרשם על מנת להגיב.

  עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

  צור חשבון

  צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

  רישום חשבון חדש

  התחבר

  משתמש קיים? התחבר.

  התחבר עכשיו
×
×
 • צור חדש...