עבור לתוכן

מדריך לטריידים, רווח והימנעות מסקאמים!

תגובה מומלצת
צוות האתר אישר תגובה זו וניתן לסמוך על התוכן הנכתב בה.

יוצר/ת האשכול BlackArrows
  • לירון
  • 26
  • 172 הודעות
(נערך)

שלום לכולם,

מדריך זה נכתב במטרה לקדם את הקהילה הישראלית בטריידים וכדי להראות שישנם דרכים אחרות חוץ מסקאמים להרוויח דברים.

מדריך זה מעט ארוך, אבל מומלץ לקרוא אותו במלואו, יועיל מאוד!

*מדריך זה מופנה לכל טריידר בין אם זה מישהו שרק מתחיל עם טריידים (רק קנה פרימיום) ובין אם זה מישהו שרק נכנס לשוק האניוסואלים*

 

הקדמה:

1) לפני שנתחיל לעשות כל טרייד שהוא, הצעד הראשון שהוא כמעט חובה לכולם הוא להפעיל את ה-steam guard בפלאפון ושם להפעיל את ה-steam mobile authenticator.

ללא הצעד הזה תחוייבו לחכות 15 יום לאחר כל טרייד כדי לקבל את החפצים שהוחלפו בטרייד זה.

לאחר שתפעילו את ה-steam mobile authenticator תצטרכו לחכות שבוע כדי להתחיל לעשות טריידים.

2) חובה עליכם להכיר את האתרים הבאים - אתרים אלו מאוד יקלו על תהליך הטריידים וכדאי מאוד להשתמש בהם אם לא חובה:

backpack.tf - שם תוכלו לראות מחירים של כמעט כל חפץ שקיים, לצפות ולהתעדכן על כל שינוי של מחיר של חפץ, להצביע ולהשפיע על שינויים של מחירים של חפצים, לפרסם את החפצים שלכם או לחפש פרסומים של אחרים.

scrap.tf - אתר שבו אתה מחליף עם בוטים מה שעושה את הטריידים הרבה יותר מהירים.

בשלושת אתרים אלו אין כל חשש להתחבר מסטים, אתרים אלו מאושרים על ידי valve וסטים.

כמובן שיש עוד הרבה אתרים אחרים כמו bazar.tf וכו' אבל, backpack.tf ו-scrap.tf הם האתרים העיקריים.

 

סוגי סקאמים ואיך להימנע מהם:

בקהילת הטים פורטרס העולמית יש המון סקאמרים וסביר להניח שכל אחד מכם יפגש עם סקאמר בשלב כלשהו, כאן אציג דרכים להימנעות מלקבל סקאם.

לסקאמרים יש המון דרכים להשיג את החפצים שלכם.

1) הדרך הכי נפוצה היא פישינג. פישינג זה בעצם שליחת קישורים, קישורים אלו יפנו אתכם לאתרים מזויפים שיורידו לכם תוכנות למחשב ובכך ישיגו פרטים אישיים שלכם כמו הסיסמה לסטים שלכם וכך יגנבו את כל החפצים שלכם. לכן, שימו לב לכל קישור שנשלח אליכם. נגיד ובטעות הצליחו לעבוד עליכם ונכנסתם לפישינג לינק או שאתם אפילו רק חושדים שעשיתם זאת, שנו את הסיסמה של הסטים במהירות האפשרית.

2) דרך שנייה מאוד נפוצה היא חיקוי לחבר שלכם, שיטה זו אולי נראת לכם מאוד מגוכחת אבל לא תאמינו כמה פעמים זה עובד. איך השיטה הזאת עובדת? שיטה זאת עובדת כך: מישהו ירצה להחליף איתכם על חפץ מסוים, הוא ישאל אותכם אם יש לכם חבר קרוב שאתם סומכים עליו שתתנו לו את החפץ כדי שיראה אם החפץ כשיר או שאין בו באגים. לאחר שתתנו לו את השם של החבר הוא מהר שולח לחברו את המשתמש של החבר ששלחתם לו ומחקה את השם שלו ואת הפרופיל שלו ואז אתם תעבירו לו את החפץ וכאן כבר הכל אבוד. לכן, אל תסכימו אף פעם להביא את זה לחבר גם אם העסקה שהסקאמר הציע לכם נשמעת מאוד מפתה.

3) "sharkers" - שיטה מאוד פשוטה שבה פשוט אומרים לכם שהחפץ שלכם שווה פחות ממה שהוא. לכן, בכל טרייד, תמיד תבדקו את ערך החפצים שלכם ושלהם. תמיד שימו לב לפרטים הקטנים, לדוג': craftble או uncraftble.

4) החלפת חפצים באמצע הטרייד - מחליפים את החפץ עם אותו חפץ בדיוק רק אפקט אחר או בלי strange parts או uncraftble במקום craftble. כל מיני שיטות כאלה. לכן לפני כל פעם שאתם לוחצים MAKE TRADE או שאתם מאשרים בפלאפון את הטרייד שימו לב מה אתם מחליפים.

5) תשלום בעזרת כסף אמיתי מפיי פל או משהו כזה. תמיד תזהרו שאתם משלמים למישהו בפיי פל או שהוא משלם לכם. תעשו כל מה שאתם יכולים כדי שהוא ישלם קודם. תוודאו שהבן אדם שאתם מחליפים איתו אמין ושאפשר לסמוך עליו. השיטה הכי טובה זה להביא middle man, תביאו איזה אדמין מוכר או מישהו מהמשחק ששני הצדדים מכירים ואתם יכולים לסמוך עליו שיביא את הדברים לשני הצדדים.

אחרי שעברנו על כל הדברים החשובים האלו עכשיו מתחיל הכיף.

תמיד תזכרו שאתם כנראה לא הטריידרים הכי טובים בעולם ולא תגיעו לאניוסואל ביום, טריידים לוקחים זמן וכך גם הרווח שלהם, תצטרכו המון סבלנות.

אז איך בעצם מרוויחים? הבסיס לכל השיטות שנדבר עליהם הוא לקנות בזול למכור ביותר. כך עובד כל טריידר שרוצה להתקדם.

באופן אישי מומלץ במידה ואתם רוצים להחליף כדי להתקדם זה לא לקנות כדי להשתמש, לא תמיד תצטרכו לאהוב את מה שאתם קונים אך תמיד תחשבו מה אחרים ירצו לקנות, מה יהיה קל למכירה.

בהתחלה תצטרכו לעבוד עם רווחים קטנים. ככל שהחפצים שלכם יותר גדולים, כך הרווח מכל חפץ יגדל.

1) שיטה טובה להתחיל איתה היא שיטת ה-scrap banking. בשיטה זו תעבדו עם נשקים וסקראפים. כל נשק תמכרו בסקראפ ועם כל סקראפ תקנו שתי נשקים (ממליץ לעשות זאת ב-scrap.tf - הדרך הכי מהירה וקלה למכור סקראפ בעד שתי נשקים).

2) לאט לאט תתחילו לראות את הרווח. אחרי שתרוויחו מספיק תוכלו להתחיל לקנות ולמכור כובעים, סטריינג'ים, וינטג'ים וכדומה. תמיד תקנו במחיר הכי נמוך שאתם יכולים ותמכרו ביותר. (ממליץ ביותר לקנות ב-backpack.tf כי שם תופיע לכם כל הרשימה של האנשים שמוכרים את החפץ שאותו אתם מחפשים ושם תראו מי מוכר במחיר הכי נמוך).

למכירת הדברים ממליץ ללכת לסרבר טריידים או למכור ב-backpack.tf. אל תחכו למישהו שיבוא ויקנה ממכם כי זה לא יקרה לבד.

תמיד שימו לב לצבעים, strange parts attached, craftable or uncraftble כי כך תוכלו למכור דברים ביותר או לקנות בפחות.

בנוסף שימו לב לרמה של הדברים שאתם קונים (אל תשלמו יותר בגלל זה, תמכרו יותר בגלל זה), בטים פורטרס יש רמות מיוחדות שהרבה אספנים יעדיפו לשלם על החפצים עם הרמות המיוחדות יותר. רמות אלו הם: 1, 42, 69 (מעניין למה) 99 ו-100. תשתמשו ביתרון זה לטובתכם.

כשאתם עושים את הטריידים תמיד תחשבו מה אנשים ירצו לקנות, לדוגמה vintage Sun-on-a-Stick יהיה הרבה יותר קשה למכירה מאשר vintage Shotgun. לרוב מה שאתם לא אוהבים כנראה גם אחרים לא יאהבו.

3) בחזרה לענייננו: כדי למכור בהרבה ולקנות בקצת תוכלו להיעזר גם ב-market (שיטה שאני לא השתמשתי בה אבל יכולה לעבוד - פחות מומלץ מהשיטה הנזכרת למעלה). להרבה חפצים יש הבדלי מחירים בין השווי ב-backpack.tf לבין המרקט. לדוגמה, trading cards או fabricators, תשתמשו בזה לטובתכם.

ברור שיש עוד המון שיטות אחרות. שכל אחד יבחר את השיטה שהוא רואה שמצליחה לו ושהוא אוהב אותה הכי הרבה - just stick with it! אל תעזבו את השיטה שאתם רואים שהיא מצליחה לכם.

 

מכאן אנחנו עוברים לשוק האניוסואלים! כאן מתחיל הכיף האמיתי. כאן תוכלו להגדיל ואפילו להכפיל את שווי התיק שלכם פי כמה בהרבה פחות זמן ממה שאתם חושבים, אבל זה יקרה רק אם אתם יודעים מה אתם עושים! אל תעשו שטויות, קל מאוד ליפול בשוק הזה, מספיק שאיכשהו הגעתם לאניוסואל שקשה למכירה ויכול להיות שתתקעו איתו חודשים.

לפני שנתחיל במדריך - איך להתקדם בשוק צריך לדעת הרבה מושגים ודברים שונים:

1) קודם כל צריך להבין שבשוק האניוסואלים יש דבר שנקרא generations (דורות) של אפקטים של אניוסואל. כל האפקטים של האניוסואלים מחולקים בעצם לשלוש דורות:

first gen effects, second gen effects and third gen effects.

ב-first gen effects ניתן לראות את האפקטים Burning Flames, Scorching flames, Sunbeams וכו'.

ב-second gen effects ניתן לראות את האפקטים Stormy Storm, Blizzardy Storm, Smoking וכו'.

third gen effects כוללים את ה-robo effects ,haloween effects וכו'.

למה יש את ה-generation effects בכלל? חלוקה זו מחלקת בעצם את האפקטים לאפקטים שיותר רוצים אותם, נראים/מעוצבים יותר טוב ולרוב יקרים יותר (HIGH TIER EFFECTSS) לאפקטים שיותר קשים למכירה, פחות אהודים על הקהילה, לרוב נראים ומעוצבים פחות טוב (LOW TIER EFFECTS).

חלוקה זו לא אומרת בהכרח שכל high tier effect יותר יקר מ-low tier effects.

2) כמו שיש high and low tier באפקטים כך יש גם high and low tier בכובעים. חלוקת הכובעים מחולקת לפי הקלאסים, מיסק או כובע ומראה. לרוב כובעים שהם multi class או miscs יהיו שווים יותר מכובעים רגילים. קחו לדוגמה את הכובע (Killer Exclusive - (high tier hat כובע All class שנראה מאוד טוב לעומת ה-(Magnificent Mongolian (low tier - כובע להבי שהרבה שיגידו שהוא מכוער. בנוסף יש כובעים שהם רובוט (כמו ה-Respectless Robo-Glove), כובעים אלו נראים הרבה פחות טוב ולכן הם low tier hats ומאוד קשים למכירה.

3) כדי לבדוק ערך של אניוסואל תצטרכו ללכת ל-backpack.tf - unusual pricelist. שם כתוב לכל אניוסואל את הערך שלו. אך היזהרו! לא כל ערך שרשום שם מעודכן. למשל יש כובעים שהפכו פתאום ל-all class, כמו ה-Dr's Dapper Topper שעומד להיות all class ולכן מחיר כל אניוסואלים שלו עומד לעלות. כמובן שחוץ מזה שיש כובעים שמשתנים (קלאסים וכ'ו), לא כל מה שרשום שם הוא תורה, לא כל המחירים מעודכנים ולכן צריך לבדוק גם את המצב שלו באתרים, בכמה אנשים אחרים מוכרים אותו, דילים קודמים שהיו על האניוסואל, ביקוש ועוד.

4) כמו כן, יש דבר שנקרא duped unusuals - אניוסואלים מועתיקים (בעבר היה באג שהיה אפשר לשכפל אניוסואלים או אנשים שקיבלו אניוסואל בגלל סקאם - לא רוצה להיכנס לנושא הזה עכשיו). משום מה, להרבה אנשים אכפת אם האניוסואל מועתק או לא, אניוסואל מועתק מוריד מהערך המקורי של האניוסואל. ניתן לבדוק אם האניוסואל מועתק בהיסטוריה של האניוסואל ב-backpack.tf.

5) overpay - כמו שזה נשמע, תשלום יותר מהערך של האניוסואל. הרבה אנשים ירצו לקבל overpay אם מציעים להם אניוסואל כי הם מעדיפים מפתחות.

6) quicksell - מכירה מהירה. אנשים שירצו מפתחות כמה שיותר מהר, רוצים לעשות cashout (לפרוש מהמשחק), אנשים שהסתבכו עם האניוסואל שלהם ולא מצליחים למכור אותו לרוב יעשו quicksells. quick sell יכולים להגיע מ-15% הנחה עד לכ-50% הנחה!

7) pure - נקי, זאת אומרת מפתחות.

8) B/O - מה אתם מצפים לקבל, כלומר - buy out.

9) C/O - מה הציעו לכם בעבר, מה הoffer הנוכחי - currect offer.

אז מה אתם צריכים לעשות כדי להתקדם?

כאן backpack.tf ושאר אתרי הטריידים המאומתים עומדים להיות החברים הכי טובים שלכם! תשתמשו בהם כי הם לא ישתמשו בעצמם. משם יבואו רוב הטריידים.

נגיד ויש לכם מפתחות ואתם רוצים לקנות אניוסואל, אף פעם אל תקנו במחיר המלא עם מפתחות. עם טיפה סבלנות וסקרנות תוכלו למצוא דיל מאוד שווה או quick sell טוב שיסדר אותכם.

כשיש לכם אניוסואל למכירה, על מנת להתקדם, תבקשו overpay אם מציעים לכם items/unusual offers ואם לא מציעים לכם חפצים או אניוסואלים תבקשו שישלמו לכם את המחיר המלא במפתחות או הכמעט מלא. כך יש שתי אפשריות - אחד, שתשיגו Unusual ששווה יותר מאניוסואל הנוכחי שלכם (כי ביקשתם overpay) ואיתו תוכלו לבקש overpay וכך עלה וכך עלה. שתיים, זה שתשיגו את המחיר המלא או הכמעט מלא המפתחות ואיתו תקנו quicksell. כך בעצם צומחים!

עוד דרך להרוויח - וזה נוגע לכל רמה שאתה נמצא בא בטריידים היא הימורים כמו ספיי קראבים, הגרלות, פתיחת קופסאות. אני ממליץ לעשות ספיי קראבים, הסיכוי שלך תמיד 1:2. כשאתם עושים את זה וודאו שאתם עם הבן אדם שאתם משחקים איתו בטרייד, וודאו שיש לכם את הפרופיל שלו כדי שבמידה ויברח יהיה לכם את הפרופיל שלו. לידיעתכם - אפשר בקלות להשיג באן טרייד אם אתה בורח לאחר הפסד מספיי קראב.

הערות:

1) תמיד תיזהרו משינויים של מחירים! כל מחיר של כל חפץ יכול להשתנות כל הזמן, לטובה או לרעה.

2) בטריידים של אניוסואל backpack.tf ושאר אחרי הטריידים המאומתים עומדים להיות החברים הכי טובים שלכם! תפרסמו את האניוסואלים שלכם שם ותחפשו אניוסואלים של אחרים שם.

3) באניוסואלים - הימנעו מ-third gen effects או robo hats או מדיופד! סוגים של אניוסואלים כאלה מאוד מאוד מאוד קשים למכירה ויתכן ותתקעו איתם אם לא תמכרו בזול.

4) נכון שכדי להרוויח תצטרכו הרבה סבלנות, אבל צריך גם הרבה מזל. תמיד יכולה ליפול עליך פתאום דיל מאוד שווה שיהווה מקפצה ענקית בשבילך.

5) הדרך הכי טובה להשתפר בטריידים היא ניסיון. כנראה מתישהו תעשו טעות. אל תתרגשו, כך מרוויחים ניסיון ולמידה לאחר כך.

6) עצה אישית: מומלץ לא לעשות טריידים חשובים כשאתה עייף. אתה יותר נואש, הראש שלך לא חושב על 100, חכה למחר, תישן טוב, ורק אז תעשה את הטרייד.

 

 

*מדריך זה שוחזר ועודכן במטרה לעזור לשחקני קהילת ה-TF2*

[מדריך זה נכתב במקור על ידי ירדן- @Ybanai].

נערך על ידי BlackArrows
קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

  • אהבתי 2
הצג חתימה
  • Barel featured this אשכול
  • 4 weeks later...
Nisim
  • ניסים
  • 17
  • 390 הודעות

לסיכום רק טיפשים נופלים לזה

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו

מנהלי הפורום

בפורום זה אין מנהלים

אולי יעניין אותך גם

×
×
  • צור חדש...