עבור לתוכן
 • שמועות

  Apple ורכב חדש, מה אנחנו יודעים כרגע?

  אפל מגיעה לתחום הרכבים?!

  לפי כמה מקורות מידע ואנשים שעובדים ב־Apple, החברה מתכננת להוציא רכב משלהם אשר יהווה תחרות לרכבים של טסלה ותביא את החברה לשוק הרכבים. הרעיון של Apple הוא לעשות רכב יחודי משלהם. הרעיון הגיע ל־Apple כבר בשנת 2014 אבל הניהול הגבוה של הפרוייקט סגר אותו ללא סיבות ידועות, כעבור ארבע שנים בשנת 2018 הצטרף לפרוייקט דאג פילד (אחד מעובדי טסלה לשעבר) והפרוייקט התחדש. החברה מתכננת לא להסתפק רק במערכת הפעלה יחודית אלא גם בחידושים נוספים לעולם הרכבים החשמליים כמוסוללות שנטענות הרבה יותר מהר ויכולות לנוע הרבה יותר קילומטרים לעומת סוללות רכבים שעכשיו פופולאריות בשוק במחיר הנמוך, חיישן הלי-דאר כדי שיוכל לעשות סריקות הרבה יותר ברורות ובטוחות לסביבת הרכב, וגם עיצוב יחודי לרכב אשר יתכוון לפתוח את קטגוריית העתדית ברכבים. עדיין לא יודעים אם הרכב יהיה אוטונומי, אוטונומי משולב עם רגיל או רק רכב בעל שליטה רגילה.image.png.c5e674ed39437198d6af7b598efb9f79.png

  (התמונות להמחשה בלבד ולא בטוח שזה יהיה המוצר הסופי, התמונה היא שמועה).

  עקב נגיף הקורונה וכל הקריסות הכלכליות שהוירוס גרם אליהם החברה מתכננת להוציא את הרכב לשוק הפתוח רק בשנת 2025 ואולי אף יותר מאוחר מהצפוי. המחיר של הרכב לא ידוע אבל לפי מה שהאנשים חושבים יהיה המחיר יקר ויעמוד על כ-200,000 דולר אם לא יותר, למרות המחסום של הכסף לפי דעתם של האחראים זה לא יעצור את האנשים לקנות את הרכב ואולי אף יוסיף למכירותיו, כמו כן הכלכלנים של Apple חישבו שאם הרכב לא ימכר בסכום של לפחות 100,000 יחידות כל שנה הם יצטרכו להפסיק את היצור או להוריד את מחיר הרכב וגם להוריד חלק מהדברים שמייחדים את הרכב.

  בנתיים Apple מנסה להגיע להסכמים עם "Magno international" שככל הנראה תהיה זו שתרכיב את המכונית ותעלה אותם על פסי היצור, בנתיים שום הסכם עם רוב החברות החיצוניות הוא לא וודאי ויכול כל רגע להיפסק אז הספקי הרכב או המרכיביו יכולים להתחלף בין רגע. טים קוק הודיע שהרכב החדש של Apple יעשה מהפכה בתחום כלי הרכב החשמליים כמו שעשה האייפון בעולם שהוביל לשינוי עצום בתחום הטלפונים הניידים.

  אם יהיה מקום שבו לא יהיו שמחים כלל מההגעה של Apple לתחום הרכבים, הוא המשרד של אילון מאסק, מנכל טסלה. טסלה בזמן האחרון נהייתה ה"אייפון" בתחום הרכבים רק שלעומת Apple טסלה היא הזולה מבין כל שאר האפשרויות בימינו יחסית למה שהיא מציעה. בזמן האחרון טסלה התחילה לעשות הרבה עדכוני תוכנה לרכבים שלהם. כנראה שעדכונים אלו נובעים בגלל החשש מהמכונית של Apple שיכולה להוות תחרות רצינית לאילון ואולי אף להוריד אותו למקום השני בתחום הרכבים החשמליים.

  s1ms1m

  תחביבים:
  המוטו שלי לחיים:

  הודעה פרטית כתבות שכתבתי

  עדיין לא נוספו תגובות.  התחבר או הרשם על מנת להגיב.

  עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

  צור חשבון

  צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

  רישום חשבון חדש

  התחבר

  משתמש קיים? התחבר.

  התחבר עכשיו
×
×
 • צור חדש...