עבור לתוכן
 • XBOX

  נוספו ל־"Xbox" הגבלות חדשות באשמת "DRM"!

  זכויות היוצרים הדיגיטליות גורמות לכך שזה כמעט לא אפשרי לשחק ממצב לא מקוון!

  זכויות יוצרים דיגיטליות (או "DRM"), מהווה נקודת מאבק בלתי פוסקת בין יצרני וצרכני הקונסולות למיניהם, במיוחד מאז שיצרני הקונסולות החלו להחמיר בהתנהלותם בנושא במהלך העשור האחרון. התנהלותם הנוקשה של היצרנים החלה ברגע שהחברות הגדולות כמו "Sony" ו־"Microsoft" החלו לצבור לקוחות חדשים בשירותים דיגיטליים כגון, חנויות משחקים, פלטפורמות שידור, מנויים חודשיים ועוד. מהלך זה כבל את ידיהם של משתמשי הקונסולות, ומנע מהם את הזכות ליהנות ממשחקיהם שרכשו ביושר. במקרה של קונסולת המשחק "Xbox Series X", נראה כאילו זכויות היוצרים הדיגיטליות התחילו להשפיע גם שם, דבר שלא כל כך שימח את צרכני הקונסולה.
  image.png.b66a7598b1504a58aa92c54fcd2993c5.png

  האדם הראשון שנתקל בבעיה זו, חוץ מהיותו שחקן "Xbox', היה גם יוטיובר. ובזכות היותו יוטיובר היה יכול לחלוק את הבעיות שנתקל בהם לקהל רב של צופים, וכך לנתח את הבעיה עד מלואה. בזכות העזרה של צופיו, גילה שהבעיה העיקרית שניצבת לפני שחקני ה-"Xbox Series X" היא משחקים מקומיים (משחקים שלא דורשים חיבור אינטרנטי). בגלל זכויות היוצרים הדיגיטליות, שחקן שהוריד משחק לקונסולה שלו לא יכול לשחק במשחק, אלא אם כן הוא מחובר לשרתי ה-"Xbox", אפילו אם המשחק לא דורש חיבור אינטרנטי.
   

  כיום ככל הנראה, סוג המשחקים היחידים שלא נראה שנפגעו מן זכויות היוצרים הם משחקים שנועדו אך ורק לקונסולה מיועדת, לדוגמא, "Xbox Series X". אך למרות שכיום משחקים אלו אינם נפגעו, אנו לא יכולים לצפות למזל זה גם בהמשך. לפי מחקרי היוטיובר, כל המשחקים הצפויים לצאת בזמן הקרוב אל ה-"Xbox Series X", צפויים להיפגע מזכויות היוצרים, וכך שוב לפגוע ביכולות של שחקן ליהנות ממשחקים במלואם, בלי חיבור אינטרנטי זמין. כך שאם אתם שחקני קונסולות, אולי כדי לכם לחשוב טוב לפני שאתם קונים קונסולה חדשה בזמנים כאלו.


   

  image.png

  • אהבתי 1
  Time

  תחביבים: נגינה בפסנתר, כתיבה, רובוטיקה וליקוק לאנשי צוות נבחרים. בנוסף אני מבלה הרבה זמן בדיסקורד, כי אין לי חיים (:
  המוטו שלי לחיים: אין דבר העומד בפני הרצון, אבל אם יש רצון וזה לא עומד ?

  הודעה פרטית כתבות שכתבתי

  עדיין לא נוספו תגובות.  התחבר או הרשם על מנת להגיב.

  עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

  צור חשבון

  צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

  רישום חשבון חדש

  התחבר

  משתמש קיים? התחבר.

  התחבר עכשיו
×
×
 • צור חדש...