עבור לתוכן

פרשת אלאור אזריה

תגובה מומלצת
צוות האתר אישר תגובה זו וניתן לסמוך על התוכן הנכתב בה.

MetalHead
  • לירון
  • 164
  • 1.2k הודעות

אני תומך בחייל נכון שהמחבל היה על הריצפה שהסכין רחוקה ממנו.

אבל אל תשכחו שהוא דקר חבר שלו והיה חשד שיש פצצה על המחבל.

זה שהוא לא פעל לפי הנהליים זה לא אומר שהוא לא עשה את העבודה שהיה צריך לעשות.

וזה שהמפקדיים שלו לא עשו את העבודה לדעתי זו בעיה יותר גדולה

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

pitpiton
  • תומר
  • 119
  • 724 הודעות

לדעתי כן מגיעה לא מהסיבה שהוא הרג את המחבל אלה שפגע בטוהר הנשק.

אולי לא לכל כך הרבה זמן אבל כן כי שבר משהו שליווה אותנו המון שנים. רק אלה שהיו בצבא או עכשיו יכולים להבין את זה. ואני לא מדבר עם גובניקים

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

Shrimp
  • יוסף
  • 26
  • 258 הודעות
לפני ב-1/5/2017 at 14:27 n0nstop אמר:

אני תומך בחייל לגמרי.

לא אכפת לי אם הוא ירה או לא ירה חשוב לדעת שהוא ירה במחבל שבלי לחשוב פעמיים היה יכול לפוצץ יהודים בלי למצמץ.

המדינה צריכה לשמור על החיילים שלה ולא להפקיר אותם .

מה שהכי מצחיק זה שהוא הואשם בהריגת מחבל! פאקינג מחבל ! אם אני הייתי רואה מחבל ברחוב הייתי פועל נגדו ישר אז בשביל בן אדם שבא לפגוע ולהרוג אתם צריכים להגן? או על חייל שנותן את חייו בשביל המדינה!

זאת דעתי בנוגע לפרשה הזאת

הוא היה ללא נשק ובדקו אותו לפני

אין מצב שהוא היה מתפוצץ

אליאור פשוט לקח נשק וירה בו כאשר המחבל היה בלי אמצעי להרוג.

מצדיק את ההרשעה

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

EYT
  • heisenberg
  • 215
  • 2.1k הודעות

1 - נתחיל מזה שהאשכול ממזמן והחלטתם להקפיץ אותו סתם...

2 - הרעיון הוא לתת כאן דעה על המעשה. לא על מה אנשים אחרים חושבים על המעשה ובהחלט לא צריך לערב מילים כאלו. ואפשר להגיב בצורה יפה ורגועה ולא להתנהג כמו ילדים קטנים. קצת בגרות אחרי הכל חלק ממי שהגיב לא יפה היה ו\או עכשיו נמצא בתפקיד מאוד מכובד בקהילה ותגובה כזאת פוגעת לא רק במוניטין שלו אלא גם בשל הקהילה המקבלת כאלו אנשים

3 - לכל אחד מותר לתת דעה אישית על מקרה. אני לא מדבר על להידחף אבל ברגע שנושא נפתח לפומבי, בין אם זה אשכול ובין אם זאת תגובה, לכל אדם באשר הוא יש את הזכות הטבעית להביע את דעתו בנושא. זה חלק מאזרחות וצריך לזכור את זה כי פגיעה בזכות טבעית זה מעשה חמור

4 - אני אפנה גם לאשכול.

בקצרה - הוא רצח

הסבר - מכיוון שבישראל אין שום חוק לעונש מוות או המתת חסד אסור להרוג בנאדם על מעשה שעשה (בעבר!) 

אלאור החליט שהמחבל עוד מהווה סכנה למרות שלא היה לו שום קשר למקרה. הוא הגיע מספר דקות אחרי המקרה ואחרי שניטרלו את המחבל ובדקו עליו אם הוא נושא נשקים נוספים
לאחר הבדיקה נראה שלא היו נשקים ככה שאין סכנה ממשית. 

שלא נדבר על כך שאלאור לא היה בשום מקום להחליט בפני עצמו על הוצאת כדור ככה ועוד בבנאדם מנוטרל. שוב זכות טבעית. הוא הגיב ללא אישור המפקד וללא שום היגיון מאחורי המעשה
כמו שפיטפיטון אמר הוא גם חילל את טוהר הנשק
ברגע שהמחבל מנוטרל אין שום סיבה לשום חייל או מפקד לתת את ההחלטה להוריד אותו כאשר הוא אינו מסכן חיים 
עד כמה שאני ימני ועד כמה שאני שמאלני לא אכפת לי
אני מאמין שאפשר לחיות בשלום. אך אני אנקוט בכל המאמצים בין אם זה להרוג את המחבלים ובין אם להחזיר שטחים כדי שיהיה שלום וכדי שלא נצטרך לאבד עוד אנשים טובים

המקרה של אלאור סתם חימם את המצב הכבר לוהט שיש כאן והמעשה היה מאוד מטומטם.

יודעים מה? אולי לא רוצח אבל הריגה זה 100% לא משנה מה. הוא לקח למישהו את החיים זאת הריגה. גם אם זאת הגנה עצמית שכאן אפשר להגיד שהכוח שהוא השתמש היה לא "מאוזן" אחרי הכל *ידיים* נגד רובה כאשר הידיים לא יכולות לזוז זה לא קרב הוגן וזה גם חלק מהחוקים בישראל 
היו מספיק מקרים של סכין נגד אקדח שנגמרו בכך שהאקדח קיבל עונש הריגה

אני לא רואה למה כאן זה שונה

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

יוצר/ת האשכול oYc
  • אורי
  • 150
  • 1.3k הודעות

עכשיו אני מדבר אל שטוטה ואלייך יהונתן .

קראתם תחוקים לפני שאתם בכלל מגיבים באשכול כזה??!

נראה לי אתם קצת חוצפנים. תדברו יפה.

ואתה יהונתן בתפקיד מפתח בקהילה מנהל קהילה מרשה לעצמך להתנהג ולדבר ככה ולהמשיך לריב.

טוב אז קודם כל כל התגובות הוסתרו.

יהונתן פעם אחרונה אבל אחרונה שאתה מחליט איפו לתת הזהרה בפורום שלי. אתה תבוא אליי ותבקש ואני יראה עם זה נראה לנכון להביא.

ומי שהגיב פה ראשון זה בעיה שלו!!! האשכול נפתח לפני המון זמן ובכדי להגיב חובה עליכם לבקש ממנהל הפורום. @Beckham

פשוט דיבור פוגעני ומזלזל חל פה. @Shtoota @Fade Away @Beckham

לא אכפת לי הדעות שאתם משתפים על הכתבה זה "עף" יותר גבוה לדיבור פוגעני וזלזול אחד בשני. 

האשכול ננעל התגובות הוסתרו וההזהרות בוטלו כי רק אני יחליט למי ולמה להביא הזהרה בפורום שלי וגם אתם השחקנים תוכלו להתייעץ לשתף אותי.

זה כל הקטע בפורום אנחנו יורגיים משפחה לא כל אחד עושה מה שבא לו ולא כל אחד מחליט את מי להעניש ואיך להעניש יש פה אנשים שלא סתם קיבלו את התפקיד.

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

יוצר/ת האשכול oYc
  • אורי
  • 150
  • 1.3k הודעות
לפני 2 דקות EYT אמר:

1 - נתחיל מזה שהאשכול ממזמן והחלטתם להקפיץ אותו סתם...

2 - הרעיון הוא לתת כאן דעה על המעשה. לא על מה אנשים אחרים חושבים על המעשה ובהחלט לא צריך לערב מילים כאלו. ואפשר להגיב בצורה יפה ורגועה ולא להתנהג כמו ילדים קטנים. קצת בגרות אחרי הכל חלק ממי שהגיב לא יפה היה ו\או עכשיו נמצא בתפקיד מאוד מכובד בקהילה ותגובה כזאת פוגעת לא רק במוניטין שלו אלא גם בשל הקהילה המקבלת כאלו אנשים

3 - לכל אחד מותר לתת דעה אישית על מקרה. אני לא מדבר על להידחף אבל ברגע שנושא נפתח לפומבי, בין אם זה אשכול ובין אם זאת תגובה, לכל אדם באשר הוא יש את הזכות הטבעית להביע את דעתו בנושא. זה חלק מאזרחות וצריך לזכור את זה כי פגיעה בזכות טבעית זה מעשה חמור

4 - אני אפנה גם לאשכול.

בקצרה - הוא רצח

הסבר - מכיוון שבישראל אין שום חוק לעונש מוות או המתת חסד אסור להרוג בנאדם על מעשה שעשה (בעבר!) 

אלאור החליט שהמחבל עוד מהווה סכנה למרות שלא היה לו שום קשר למקרה. הוא הגיע מספר דקות אחרי המקרה ואחרי שניטרלו את המחבל ובדקו עליו אם הוא נושא נשקים נוספים
לאחר הבדיקה נראה שלא היו נשקים ככה שאין סכנה ממשית. 

שלא נדבר על כך שאלאור לא היה בשום מקום להחליט בפני עצמו על הוצאת כדור ככה ועוד בבנאדם מנוטרל. שוב זכות טבעית. הוא הגיב ללא אישור המפקד וללא שום היגיון מאחורי המעשה
כמו שפיטפיטון אמר הוא גם חילל את טוהר הנשק
ברגע שהמחבל מנוטרל אין שום סיבה לשום חייל או מפקד לתת את ההחלטה להוריד אותו כאשר הוא אינו מסכן חיים 
עד כמה שאני ימני ועד כמה שאני שמאלני לא אכפת לי
אני מאמין שאפשר לחיות בשלום. אך אני אנקוט בכל המאמצים בין אם זה להרוג את המחבלים ובין אם להחזיר שטחים כדי שיהיה שלום וכדי שלא נצטרך לאבד עוד אנשים טובים

המקרה של אלאור סתם חימם את המצב הכבר לוהט שיש כאן והמעשה היה מאוד מטומטם.

יודעים מה? אולי לא רוצח אבל הריגה זה 100% לא משנה מה. הוא לקח למישהו את החיים זאת הריגה. גם אם זאת הגנה עצמית שכאן אפשר להגיד שהכוח שהוא השתמש היה לא "מאוזן" אחרי הכל *ידיים* נגד רובה כאשר הידיים לא יכולות לזוז זה לא קרב הוגן וזה גם חלק מהחוקים בישראל 
היו מספיק מקרים של סכין נגד אקדח שנגמרו בכך שהאקדח קיבל עונש הריגה

אני לא רואה למה כאן זה שונה

אני מודה לך על קצת היגיון 

ננעל.

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

• oYc pinned, unpinned וגם locked this אשכול
אורח
פוסט זה נעול לתגובות חדשות.

מנהלי הפורום

בפורום זה אין מנהלים

אולי יעניין אותך גם